Vuosi 2016 Tulokset

 

 HIPPO-kisat Savitaipaleella 10.8.2016 

         
                  
 Tytöt 2006-2007 syntyneet              
 Sij.NIMI PITUUS  pist. 60 m  pist. KUULA  pist. SUMMA 
 1.Enbuska Julia316 350 10,6 288 5,00 311 949 
 2.Hjerppe Tiitu316 350 11,0 253 4,94 307 910 
 3.Tuominen Nella297 318 11,1 246 4,07 252 816 
 4.Eteläpää Roosa250 243 11,9 192 3,34 205 640 
 5.Wredfors Reetta230 212 12,2 175 3,51 216 603 
 6.Jäkälä Lilli224 203 12,5 160 3,55 218 581 
                  
 Tytöt 2008-2009 syntyneet              
 Sij.NIMI PITUUS  pist. 60 m  pist. KUULA  pist. SUMMA 
 1.Aho Sonja295 315 8,0 123 15,90 223 661 
 2.Karhunen Iida286 300 7,9 131 13,35 189 620 
 3.Pitkänen Laura254 249 8,2 108 14,80 209 566 
 4.Aakko Amanda262 262 8,0 123 10,90 155 540 
 5.Jäkälä Nella244 234 8,2 108 10,75 153 495 
 6.Ahopalo Eevi243 232 8,4 95 9,00 128 455 
 7.Asikainen Viivi239 226 8,5 89 9,15 130 445 
 8.Ossi Katariina205 175 8,5 89 12,50 177 441 
 9.Kellola Elvira223 202 8,2 108 7,00 97 407 
 10.Lahtonen Isabella210 183 8,7 79 9,75 138 400 
 11.Lantta Juuli188 151 8,7 79 11,50 163 393 
 12.Heinonen Nea200 168 8,9 70 9,80 139 377 
 13.Jänkälä Amanda193 158 9,8 42 12,05 171 371 
 14.Vahvanen Kerttu198 165 9,3 56 6,35 87 308 
 15.Kallio Petra172 129 9,0 66 7,30 102 297 
 16.Kopperoinen Kerttu188 151 9,0 66 5,80 79 296 
 17.Pakarinen Katja160 113 11,2 21 8,50 120 254 
                  
 Tytöt 2010-2011 syntyneet              
 Sij.NIMI PITUUS  pist. 60 m  pist. KUULA  pist. SUMMA 
 1.Ahokainen Janette218 194 8,8 74 15,10 212 480 
 2.Matilainen Venla214 189 8,9 70 11,90 169 428 
 3.Limatius Elina220 197 8,6 84 10,00 142 423 
 4.Huhtanen Manta228 209 9,1 62 7,75 109 380 
 5.Viiru Ilona202 171 9,2 59 9,15 130 360 
 6.Kellola Elsa198 165 8,8 74 7,85 110 349 
 7.Pettinen Emilia211 184 9,2 59 7,15 100 343 
 8.Lapatto Neela203 173 9,1 62 7,25 101 336 
 9.Pettinen Ilona167 122 9,5 50 10,15 144 316 
 10.Long Anni191 155 9,6 47 7,95 112 314 
 11.Aho Kaisla182 143 9,3 56 6,55 90 289 
 12.Kuitto Satu161 114 9,3 56 7,40 104 274 
 13.Vahvanen Sanni164 118 9,8 42 6,55 90 250 
 14.Jäkälä Iina180 140 10,6 28 5,20 69 237 
 15.Eteläpää Ronja182 143 10,3 32 4,40 56 231 
 16.Suni Senni165 120 10,4 31 4,35 55 206 
 17.Tuomainen Eira154 105 11,4 19 5,30 71 195 
 18.Tuominen Marianna126 70 11,0 23 6,55 90 183 
 19.Mäkelä Elmi148 97 11,8 16 4,90 64 177 
 20.Tohmo Sonja135 81 11,8 16 5,75 78 175 
 21.Miettinen Milka120 63 13,4 8 6,95 97 168 
 22.Vanhanen Fanny130 75 11,5 18 4,75 61 154 
 23.Vepsäläinen Vilma120 63 11,7 17 1,95 11 91 
                  
 Tytöt 2012 ja jälkeen syntyneet              
 Sij.NIMI PITUUS  pist. 60 m  pist. KUULA  pist. SUMMA 
 1.Matilainen Elina161 114 10,4 31 9,60 136 281 
 2.Lind Hilda144 92 11,3 20 9,10 129 241 
 3.Kallio Tuuliina152 103 12,9 10 4,15 51 164 
 4.Kivistö Stella150 100 14,2 6 4,30 54 160 
 5.Lahtonen Ingrid120 63 12,7 11 4,35 55 129 
 6.Kuikka Saskia97 37 14,3 6 5,10 67 110 
 7.Kelaranta Aada102 42 13,5 8 3,15 34 84 
 8.Huhtanen Tilta105 46 13,2 9 2,50 22 77 
 9.Ahopalo Elsa88 28 12,6 11 2,35 19 58 
 10.Torkkeli Nelly100 40 14,1 6 1,85 9 55 
 11.Mehto Silja94 34 21,6 1 2,35 19 54 
 12.Pettinen Tuuli51 1 21,3 1 4,20 52 54 
 13.Lind Iida77 17 16,2 3 2,90 29 49 
 14.Tohmo Riia74 14 16,2 3 3,05 32 49 
 15.Taipale Eevi56 1   0 1,75 7 8 
 16.Inkilä Armi54 1 24,2 1 1,55 2 4 
 17.Pitkänen Noora34 1 25,4 1 1,00 1 3 
                  
 Pojat 2004-2005 syntyneet              
 Sij.NIMI PITUUS  pist. 60 m  pist. KUULA  pist. SUMMA 
 1.Ossi Valtteri397 493 9,7 387 8,15 502 1382 
 2.Louhelainen Eemil352 412 9,4 429 6,19 384 1225 
 3.Kontunen Onni366 437 10,1 339 7,08 438 1214 
 4.Enbuska Juho341 393 10,4 307 7,60 469 1169 
 5.Nurkka Vilho326 367 10,2 328 6,77 419 1114 
 6.Jurvanen Eetu250 243 9,9 362 7,75 478 1083 
 7.Parkkima Roope326 367 10,4 307 5,54 344 1018 
 8.Miettinen Miika269 273 11,5 217 5,54 344 834 
                  
 Pojat 2006-2007 syntyneet              
 Sij.NIMI PITUUS  pist. 60 m  pist. KUULA  pist. SUMMA 
 1.Pihamo Eino295 315 10,8 270 6,40 397 982 
 2.Aakko Perttu288 304 10,2 328 4,85 301 933 
 3.Nurkka Topi290 307 10,8 270 5,65 351 928 
 4.Byckling Lauri299 322 11,1 246 5,65 351 919 
 5.Tamper Eemil284 297 10,7 279 4,90 304 880 
 6.Jurvanen Aapo270 275 10,4 307 4,30 266 848 
 7.Laari Manu286 300 11,0 253 4,30 266 819 
 8.Parkkima Kaapo265 267 10,9 262 4,55 282 811 
 9.Kilkkinen Otso266 268 11,1 246 3,90 241 755 
 10.Louhelainen Eetu258 256 11,4 224 4,15 257 737 
 11.Lantta Santeri247 238 11,4 224 4,25 263 725 
 12.Korhonen Aake263 263 11,6 210 3,45 212 685 
 13.Mäkelä Mikael212 186 13,2 130 4,05 250 566 
                  
 Pojat 2008-2009 syntyneet              
 Sij.NIMI PITUUS  pist. 60 m  pist. KUULA  pist. SUMMA 
 1.Kuitto Matias300 323 7,4 185 28,95 383 891 
 2.Kainusalmi Aapo276 284 7,7 150 20,95 287 721 
 3.Eteläpää Rasmus280 291 8,0 123 22,35 305 719 
 4.Limatius Arvi270 275 7,8 140 20,20 278 693 
 5.Byckling Niilo266 268 8,1 115 18,40 255 638 
 6.Kallio Aarni262 262 8,0 123 17,30 241 626 
 7.Long Eino252 246 8,1 115 17,70 246 607 
 8.Ahokainen Jose249 241 8,2 108 17,90 249 598 
 9.Tiainen Daniel244 234 8,1 115 15,10 212 561 
 10.Kainlauri Jaakko230 212 8,8 74 17,15 239 525 
 11.Wredfors Hermanni226 206 8,5 89 14,70 207 502 
 12.Lehikoinen Rony227 208 8,7 79 14,75 208 495 
 13.Kuivanen Niko208 180 8,7 79 16,00 224 483 
 14.Nurkka Eetu230 212 8,4 95 11,55 164 471 
 15.Vanhanen Hugo198 165 8,8 74 13,55 192 431 
 16.Lapatto Peetu230 212 8,8 74 9,95 141 427 
 17.Hämäläinen Simon198 165 10,3 32 10,40 148 345 
                  
 Pojat 2010-2011 syntyneet              
 Sij.NIMI PITUUS  pist. 60 m  pist. KUULA  pist. SUMMA 
 1.Pitkänen Viljami233 217 8,9 70 11,15 158 445 
 2.Kuivanen Miska218 194 9,3 56 12,05 171 421 
 3.Lantta Leevi189 153 9,9 40 9,30 132 325 
 4.Tamper Elmeri202 171 9,7 45 6,60 91 307 
 5.Huttunen Eetu168 124 9,8 42 9,35 133 299 
 6.Jäkälä Leevi158 110 9,8 42 10,15 144 296 
 7.Kopperoinen Kaapo144 92 9,1 62 9,90 141 295 
 8.Jukkara Eetu166 121 10,4 31 9,15 130 282 
 9.Lantta Aatu183 144 9,7 45 6,40 88 277 
 10.Aakko Jiri160 113 10,3 32 6,70 93 238 
 11.Torkkeli Leo166 121 11,3 20 6,80 94 235 
 12.Tamper Tatu148 97 10,5 29 7,35 103 229 
 13.Virtanen Patrik158 110 11,4 19 4,20 52 181 
 14.Löyttynen Lenni133 79 26,7 1 7,10 99 179 
                  
 Pojat 2012 ja jälkeen syntyneet              
 Sij.NIMI PITUUS  pist. 60 m  pist. KUULA  pist. SUMMA 
 1.Inkilä Otto170 126 12,0 15 9,65 137 278 
 2.Solehmainen Mauri130 75 13,1 9 6,45 89 173 
 3.Laari Martti117 59 14,3 6 7,65 107 172 
 4.Hämäläinen Jesse103 44 11,3 20 6,40 88 152 
 5.Jäkälä Peetu128 73 13,3 8 3,35 37 118 
 6.Heinonen Niklas100 40 14,9 5 4,60 59 104 
 7.Torkkeli Sisu113 55 35,1 1 2,80 27 83 
 8.Tiainen Akseli84 24 15,0 4 4,00 49 77 
 9.Jukkara Arttu100 40 15,7 4 2,85 28 72 
 10.Kainusalmi Aarne119 62 14,9 5 1,45 1 68 
 11.Torkkeli Visa85 25 13,2 9 3,00 31 65 
 12.Byckling Elias85 25 16,7 3 2,20 16 44 
 13.Huttunen Timi46 1 12,9 10 3,00 31 42 
 14.Huutoniemi Vihtori70 10 12,8 10 1,95 11 31 
 15.Parkkima Taavi70 10 16,8 2 2,25 17 29 
 16.Kontunen Peetu42 1 20,3 1 1,75 7 9 
 17.Suni Onni53 1 20,0 1 1,70 6 8 
 18.Pitkänen Akseli28 1 19,1 1 1,60 4 6 
 19.Huutoniemi Väinö21 1 35,3 1 0,35 1 3 
 19.Kokkola Eelis48 1 18,6 1 0,55 1 3 
 19.Lucenius Daniel26 1 31,9 1 0,95 1 3 
 19.Solehmainen Aatos35 1 28,2 1 1,25 1 3 
 23.Saalasti Olavi10 1 51,4 1   0 2 

 

4-seuran ottelu (LuPo-StU-TsV-YP)   21.7.2016

 
M 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Pasi Hannula              YlämPy                    1.06,81           
     Aki Ruotsalainen          LappUM                    DNS               
     Heikki Vento              TaipVei                   DNS               
N 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jenni Silvennoinen        SimpU                     1.04,28           
2)   Nina Lindqvist            JoutsKu                   1.05,86         
3)   Mariia Pshenitcyna        Pietari                   1.06,01           
M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Juha Olkkonen             TaipVei                   26,29             
     26,29  24,98  x      26,21  x      25,22  
N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Minna Hämäläinen          TaipVei                   29,49             
     29,49  x      x      26,63  x      x      
 
2)   Jenni Kinnunen            YlämPy                    16,72             
     16,72  -      -      -      -      -      
P7 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Elmeri Kinnunen           YlämPy                    1.06,44           
2)   Viljami Pitkänen          SavitU                    1.09,35           
     Niko Ihalainen            YlämPy                    DNS           
T7 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sara Hannula              YlämPy                    1.05,83           
2)   Elina Limatius            SavitU                    1.17,10           
P9 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Arvi Limatius             SavitU                    1.03,63           
2)   Tarmo Ihalainen           YlämPy                    1.06,08           
3)   Otto Kontunen             TaipKi                    1.08,38           
T9 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Satu-Helmi Solja          LappUM                    58,60             
2)   Iiris Koivusalo           EspTa                     59,47             
3)   Iida Karhunen             LappUM                    1.02,24           
4)   Sanni Niinimäki           LappUM                    1.02,81           
5)   Laura Pitkänen            SavitU                    1.06,27           
6)   Janette Kaplas            LappUM                    1.07,10           
P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Otto Kontunen             TaipKi                    2,99              
     2,99   2,87   2,99   2,76   2,84   x                                     
2)   Arvi Limatius             SavitU                    2,85              
     2,73   2,85   2,82   2,69   2,68   2,67   
3)   Tarmo Ihalainen           YlämPy                    2,82              
     2,73   2,71   2,69   x      2,64   2,82   
4)   Elmeri Kinnunen           YlämPy                    2,59              
     2,54   2,59   2,48   x      2,34   2,41   
5)   Viljami Pitkänen          SavitU                    2,48              
     2,46   2,46   2,42   x      2,40   2,48   
T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Satu-Helmi Solja          LappUM                    3,49              
     3,45   3,49   3,34   3,17   3,25   3,26   
2)   Iida Karhunen             LappUM                    2,96              
     2,96   2,88   2,73   2,80   x      2,88   
3)   Sanni Niinimäki           LappUM                    2,76              
     2,63   x      2,70   2,66   2,66   2,76   
4)   Laura Pitkänen            SavitU                    2,74              
     2,39   2,74   2,64   2,53   2,50   2,37   
5)   Janette Kaplas            LappUM                    2,56              
     2,56   x      2,45   x      2,53   2,47  
6)   Ida Valkendorff           LappUM                    2,49              
     2,46   2,49   2,42   2,45   2,30   2,47   
7)   Sara Hannula              YlämPy                    2,18              
     2,18   1,98   2,18   x      x      x      
                                               
P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Otto Kontunen             TaipKi                    13,00             
     9,16   10,33  9,53   10,68  13,00  10,08  
2)   Arvi Limatius             SavitU                    11,96             
     9,62   10,66  9,70   9,26   11,96  10,96  
T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Satu-Helmi Solja          LappUM                    12,77             
     11,10  6,32   12,45  11,82  12,77  11,33  
2)   Ida Valkendorff           LappUM                    12,05             
     12,05  10,58  11,63  9,62   10,60  11,90  
3)   Janette Kaplas            LappUM                    9,40              
     6,46   6,38   7,80   9,40   8,76   8,96   
4)   Laura Pitkänen            SavitU                    8,47              
     7,35   8,47   6,16   5,91   5,90   4,78   
5)   Sanni Niinimäki           LappUM                    5,90              
     5,90   3,35   4,02   4,23   5,70   5,17   
P11 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aleksi Hilska             LappUM                    48,16             
2)   Ville Häkämies            YlämPy                    51,91             
3)   Akseli Kinnunen           YlämPy                    58,09             
T11 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Essi Niinimäki            LappUM                    53,75             
2)   Silja Häkämies            YlämPy                    57,08             
3)   Nella Tuominen            TaipKi                    1.03,72           
P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Hilska             LappUM                    4,53 +0,3          
     4,44   4,06   4,12   4,43   4,53   4,50   
     -0,3   +1,2   +0,8   +1,6   +0,3   +0,4   
2)   Ville Häkämies            YlämPy                    3,96 +0,1          
     3,92   3,64   3,96   3,73   3,79   3,80   
     -0,4   +0,4   +0,1   +1,5   +0,3   +0,7   
3)   Akseli Kinnunen           YlämPy                    3,35 +0,5          
     3,26   3,23   3,35   3,30   3,25   3,34   
     -0,5   +1,1   +0,5   +0,4   +0,9   +0,5   
T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Silja Häkämies            YlämPy                    3,66 +0,1          
     3,60   3,47   3,66   3,42   3,47   3,01   
     -0,1   -0,4   +0,1   -0,1   +1,2   +0,1   
2)   Essi Niinimäki            LappUM                    3,61 +0,7          
     3,35   3,35   3,30   3,45   3,44   3,61   
     -0,4   +0,2   +0,4   +1,1   +0,5   +0,7   
3)   Nella Kontunen            TaipVei                   3,53 +1,0          
     3,53   3,42   3,28   3,21   3,34   3,38   
     +1,0   +0,6   +0,1   +0,3   -0,9   +0,8   
4)   Nella Tuominen            TaipKi                    3,26 -0,5          
     3,25   3,09   3,15   3,10   3,03   3,26   
     +0,5   +0,6   -1,0   +0,5   +0,0   -0,5   
P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aaro Turkia               YlämPy                    7,69              
     7,69   7,51   7,37   7,15   7,12   7,05   
2)   Niilo Kotiranta           YlämPy                    5,01              
     4,39   4,50   5,01   -      -      -      
T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Nella Kontunen            TaipVei                   7,14              
     7,14   7,06   6,69   7,14   6,85   6,57   
2)   Essi Niinimäki            LappUM                    6,21              
     5,94   6,21   5,83   6,16   5,99   6,06   
3)   Nella Tuominen            TaipKi                    5,01              
     4,34   4,44   5,01   4,97   4,47   4,63   
P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Onni Koivusalo            EspTa                     3.08,52           
2)   Valtteri Kinnunen         YlämPy                    3.51,31       
3)   Niilo Kotiranta           YlämPy                    3.58,95           
P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Valtteri Kinnunen         YlämPy                    100               
     100    
T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elisa Hilska              LappUM                    130               
     115    120    125    130    133    
     o      o      o      o      xxx    
2)   Ella Turtiainen           LappUM                    120               
     115    120    125    
     o      xxo    xxx    
3)   Rosa Valkendorff          LappUM                    110               
     105    110    115    
     o      o      xxx    
4)     Iida Kontunen             TaipKi                    NH                
     90     
     xxx    
P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tuomas Hämäläinen         TaipVei                   22,33             
     22,33  21,11  18,24  21,25  21,10  21,46  
2)   Aaro Turkia               YlämPy                    21,04             
     x      x      21,04  19,30  x      x      
T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nella Teittinen           LappUM                    16,72             
     16,33  15,63  16,72  x      x      15,39  
2)   Rosa Valkendorff          LappUM                    15,92            
     x      14,77  x      15,84  15,45  15,92  
3)   Matilda Husu              LappUM                    13,89             
     13,89  7,54   13,14  x      13,71  13,83  
4)   Iida Kontunen             TaipKi                    9,90              
     9,90   9,51   8,11   8,47   x      9,08   
P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Markus Hämäläinen         TaipVei                   4,39 +1,2          
     4,32   4,39   4,18   3,99   4,02   4,26   
     +0,4   +1,2   +1,2   +0,2   +0,1   +0,9   
T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Heini Käyhty              LappUM                    4,17 +0,3          
     4,17   4,01   4,15   3,96   x      3,80   
     +0,3   +0,1   +0,8   +0,1          +0,6   
2)   Nella Teittinen           LappUM                    4,16 +0,0          
     3,90   4,15   4,07   4,10   4,07   4,16   
     +0,4   +0,8   +1,9   +0,1   +1,7   +0,0   
3)   Matilda Husu              LappUM                    2,89 +0,2          
     x      2,89   2,80   x      2,82   2,69   
     +0,8   +0,2   +1,6   +0,0   +0,4   +1,1   
P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Markus Hämäläinen         TaipVei                   9,17              
     8,64   8,76   8,95   8,79   9,17   8,55   
T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eeva Laine                LappUM                    10,06             
     9,54   9,76   9,64   10,06  x      8,96   
N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Saara Pulkkinen           TaipVei                   8,18 -1,1          
     7,20   7,61   7,82   8,18   7,97   7,90   
                          -1,1   +0,4   +0,2   
M17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Valtteri Vajavaara        LappUM                    40,64             
     39,12  40,64  40,03  x      39,37  39,23  
N17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Saara Pulkkinen           TaipVei                   41,23             
     35,96  34,66  40,30  41,23  37,52  x      
2)   Eeva Laine                LappUM                    37,02             
     x      33,31  32,39  x      37,02  x      
Seuraottelu kategorioittain:
Kokonaispisteet: 1) Ylämaan Pyrkijät 67, 2) Taipalsaaren Veikot 43, 3) Savitaipaleen Urheilijat 26
Miehet/Pojat: 1) Ylämaan Pyrkijät 46, 2) Taipalsaaren Veikot 20, 3) Savitaipaleen Urheilijat 13

Naiset/Tytöt: 1) Taipalsaaren Veikot 23, 2) Ylämaan Pyrkijät 21, 3) Savitaipaleen Urheilijat 13

 

Yu-harkkakisojen tulokset  19.6.2016.

 

40 m
P5
Aarne Kainusalmi 11.03
T5
Ronja Eteläpää 9.06
P7
Aapo Kainusalmi 6.11
Rasmus Eteläpää 6.19
Viljami Pitkänen 6.85
Eero Pihamo 7.16
T7
Elsa Kellola 7.31
Elina Limatius 7.78

60m
P9
Arvi Limatius 11.56
T9
Elviira Kellola 12.00
Laura Pitkänen 12.16
P11
Eino Pihamo 11.65
T11
Sofia Ebdy 10.13

PITUUS
P5
Aarne Kainusalmi 50
T5
Ronja Eteläpää 113
P7
Aapo Kainusalmi 257
Rasmus Eteläpää 220
Viljami Pitkänen 200
T7
Elsa Kellola 205
Elina Limatius 197
P9
Arvi Limatius 259
T9
Laura Pitkänen 237
Elviira Kellola 219
P11
Eino Pihamo 277
T11
Sofia Ebdy 334
Roosa Eteläpää 244

 

HIPPO-maastojuoksukilpailut 2.6.2016

 
   Tulokset:  
      
 2012-2011matka 150 mAika 
 Tytöt1.Ronja Eteläpää1:06 
  2.Elmi Mäkelä1:10 
  3.Sonja Tohmo1:18 
  4.Tilta Huhtanen1:40 
  5.Riia Tohmo2:10 
      
 pojat1.Aatu Lantta1:22 
  2.Martti Laari1:26 
  3.Taavi Parkkima1:27 
  4.Akseli Tiainen1:38 
  5.Mauri Solehmainen2:11 
      
      
 2010-2009 matka 450 m  
 Tytöt1.Elina Limatius2:42 
  2.Manta Huhtanen2:43 
  3.Emilia Pettinen2:51 
  4.Sanni Vahvanen2:54 
  5.Katja Pakarinen3:08 
  6.Ilona Pettinen3:09 
      
 pojat1.Rasmus Eteläpää2:15 
  2.Aapo Kainusalmi2:18 
  3.Viljami Pitkänen2:26 
  4.Aaron Forsman2:40 
      
      
      
 2008-2007 matka 450m  
 Tytöt1.Elsa Talasmäki2:20 
  2.Laura Pitkänen2:31 
  3.Kerttu Vahvanen2:52 
      
 pojat1.Kaapo Parkkima2:07 
  2.Arvi Limatius2:08 
  2.Aake Korhonen2:08 
  3.Jaakko Kainlauri2:31 
      
      
 2005-2006 matka 800 m  
 Tytöt1.Julia Enbuska3:35 
  2.Tiitu Hjerppe3:36 
   Sofia Ebdykeskeytys 
      
 pojat1.Erik Lipsanen3:23 
  2.Manu Laari3:38 
   Eino Pihamokeskeytys 
      
 2003-2004 matka 800 m  
 Tytöt1.Sohvi Mäkelä3:14 

 

4-seuran hallikisat 2.4.2016 Taavettihallilla.

 

Mukana: Luumäen Pojat - Savitaipaleen Urheilijat - Taipalsaaren Veikot - Ylämaan Pyrkijät.

TULOKSET:

Myl 50m:

  1. Ville-Veikko Simonen StU 7.9
  2. Ville Knaapi LuPo 8.1

Myl pituus:

  1. Ville-Veikko Simonen StU 3,31 (2,93 / 3,31 / 3,28)

Myl Kuula (7,2kg):

  1. Petteri Eteläpää StU 8,69 ( 8,05 / 8,52/8,69)
  2. Juha Alatalo LuPo 8,20 (7,96/8,20/8,08)
  3. Ville Knaapi LuPo 7,70 (7,70/7,45/7,60)

P13 50m:

  1. Ville Häkämies YP 7.9 (7.81)
  2. Konsta Parkkima StU 7.9 (7.87)

P13 Pituus:

  1. Ville Häkämies YP 3,94 (3,94/x/x)
  2. Konsta Parkkima StU 3,90 (3,76/3,90/377)

P13 Kuula ( 3kg):

  1. Aaro Turkia YP 7,17 (6,37/7,17/4,81)
  2. Kaapo Simonen StU 6,05  (5,02/6,05/5,85)

P11 50m:

  1. Valtteri Kinnunen YP 8.0

P11 Pituus:

  1. Akseli Kinnunen YP 3,61 (3,40/3,58/3,61)

P11 Kuula ( 2,5kg):

  1. Valtteri Kinnunen YP 7,14 (7,11/6,83/7,14)
  2. Akseli Kinnunen YP 5,20 (5,20/4,96/4,92)

P9 50m:

  1. Arvi Limatius StU 9.5

P9 Pituus:

  1. Arvi Limatius StU 2,38

P7 50m:

  1. Elmeri Kinnunen YP 9.7
  2. Rasmus Eteläpää StU 9.9
  3. Viljami Pitkänen StU 10.6
  4. Eerik Solvang YP 12.0

P7 Pituus:

  1. Rasmus Eteläpää StU 2,70 (2,70/2,66/2,68)
  2. Elmeri Kinnunen YP 2,70 ( 2,65/2,55/2,70)
  3. Viljami Pitkänen StU 2,40 (2,19/2,04/2,40)
  4. Eerik Solvang YP 2,13 (2,13/1,57/1,92)

Nyl 50m:

  1. Anne Ebdy StU 8.5

Nyl Kuula ( 4kg):

  1. Jenni Kinnunen YP 9,68 (8,21/8,82/9,68)
  2. Anne Ebdy StU 8,52 (7,99/8,37/8,52)

T11 50m:

  1. Silja Häkämies YP 8.3
  2. Nella Kontunen TsV 8.8
  3. Aada Solvang YP 9.4
  4. Lilli Gren LuPo 9.9
  5. Kaisa Gren LuPo 10.3

T11 Pituus:

  1. Silja Häkämies YP 4,02 (3,87/4,02/3,79)
  2. Nella Kontunen TsV 3,73 (3,37/3,73/3,66)
  3. Sofia Ebdy StU 3,57 (3,32/3,57/3,10)
  4. Aada Solvang YP 2,95 (2,95/2,64/2,76)
  5. Roosa Eteläpää StU 2,81 (2,51/2,62/2,81)
  6. Lilli Gren LuPo 2,80 (2,47/2,80/2,70)
  7. Kaisa Gren LuPo 2,44 (2,36/2,44/2,40)

T11 Kuula (2kg):

  1. Sofia Ebdy StU 4,96 (4,39/4,28/4,96)

T9 50m:

  1. Laura Pitkänen StU 10.3
  2. Kerttu Alatalo LuPo 10.4
  3. Venla Pokela LuPo 10.9
  4. Aino Nurmela YP 11.5

T9 Pituus:

  1. Niitty Manninen LuPo 2,93 ( 2,93/2,91/2,90)
  2. Laura Pitkänen StU 2,72 (2,50/2,36/2,72)
  3. Venla Pokela LuPo 2,32 (2,11/2,32/2,22)
  4. Aino Nurmela YP 2,03 (1,89/2,03/1,79)

T9 Kuula (2kg):

  1. Niitty Manninen LuPo 3,87 (3,87/3,02/2,90)
  2. Kerttu Alatalo LuPo 2,64 (2,64/2,23/2,55)

T7 50m:

  1. Eevi Solvang YP 11.0
  2. Elina Limatius StU 11.4
  3. Siiri Pylsy LuPo 12.1
  4. Hilma Gren LuPo 12.7

T7 Pituus:

  1. Elina Limatius StU 2,03 (2,03/2,00/1,90)
  2. Hilma Gren LuPo 1,79 (1,79/1,50/1,59)
  3. Siiri Pylsy LuPo 1,73 (1,73/1,66/1,61)

 

Seuraottelun loppupisteet:

  1. Savitaipaleen Urheilijat 73 pist.
  2. Ylämaan Pyrkijät 57pist.
  3. Luumäen Pojat 27pist.
  4. Taipalsaaren Veikot 6 pist.