Vuosi 2018 Tulokset

Savitaipaleen kunnan ja StU:n yleisurheilun mestaruuskilpailut 2.9.2018.

 

Pikamatkat

Tytöt 7 (40 m)

1. Tuuliina Kallio 8,9 sek

2. Sonja Tohmo 9,3

3. Ronja Eteläpää 9,4

4. Tilta Huhtanen 9,8

 

Pojat 7 (40 m)

1. Martti Laari 8,6

2. Aarne Kainusalmi 9,4

 

Tytöt 9 (40 m)

1. Elina Limatius 7,6

2. Manta Huhtanen 7,7

3. Siiri Kokkola 8,3

 

Pojat 9 (40 m)

1. Aapo Kainusalmi 7,2

2. Eetu Nurkka 8,0

3. Eero Pihamo 8,4

 

Pojat 11 (60m)

1. Aarni Kallio 10,4

2. Sisu Suomalainen 10,5

3. Arvi Limatius 10,6

 

Tytöt 13 (60m)

1. Sofia Ebdy 9,4

2. Lumia Kallio 9,6

 

Pojat 13 (60m)

1. Manu Laari 10,2

2. Eino Pihamo 10,3

 

Naiset (100m)

1. Inka Nio 15,0

2. Mari Laari 17,8

3. Mervi Hatinen 19,7

4. Niina Eteläpää 23,6

 

Miehet (100m)

1. Jesse Huttunen 12,6

2. Risto Kylliäinen 17,1

 

Pituushyppy

Tytöt 7 (ponnistusalue)

1. Ronja Eteläpää 2,10 m

2. Sonja Tohmo 1,93

3. Tuuliina Kallio 1,92

4. Tilta Huhtanen 1,62

 

Pojat 7 (ponnistusalue)

1. Martti Laari 2,09

2. Aarne Kainusalmi 1,58

 

Tytöt 9 (ponnistusalue)

1. Manta Huhtanen 2,79

2. Elina Limatius 2,60

3. Siiri Kokkola 2,15

 

Pojat 9 (ponnistusalue)

1. Aapo Kainusalmi 2,98

2. Eero Pihamo 2,06

 

Pojat 11 (ponnistusalue)

1. Kaapo Parkkima 3,10

2. Arvi Limatius 3,00

3. Aarni Kallio 2,84

4. Sisu Suomalainen 2,75

 

Tytöt 13

1. Sofia Ebdy 3,60

2. Lumia Kallio 3,18

 

Pojat 13

1. Manu Laari 3,04

2. Eino Pihamo 2,80

 

Naiset

1. Inka Nio 3,23

2. Mervi Hatinen 2,50

3. Mari Laari 2,33

4. Niina Eteläpää 1,92

 

Miehet

1. Jesse Huttunen 6,28

2. Risto Kylliäinen 3,12

 

Kuulantyöntö

Tytöt 7 (2,0 kg)

1. Tuuliina Kallio 3,00 m

2. Sonja Tohmo 2,76

3. Ronja Eteläpää 1,80

 

Pojat 7 (2,0 kg)

1. Aarne Kainusalmi 2,29

 

Tytöt 9 (2,0 kg)

1. Elina Limatius 3,76

 

Pojat 9 (2,0 kg)

1. Eero Pihamo 6,58

2. Aapo Kainusalmi 6,21

3. Hermanni Wredfors 5,49

 

Pojat 11 (2,5 kg)

1. Sisu Suomalainen 6,32

2. Aarni Kallio 5,64

3. Arvi Limatius 4,89

 

Tytöt 13 (2,5 kg)

1. Sofia Ebdy 6,73

2. Lumia Kallio 4,44

 

Pojat 13 (3,0kg)

1. Eino Pihamo 6,92

2. Manu Laari 5,12

 

Naiset (4,0kg)

1. Inka Nio 6,74

2. Mari Laari 6,64

3. Päivi Pihamo 6,41

4. Niina Eteläpää 6,20

5. Mervi Hatinen 6,17

6. Tiia Limatius 5,89

 

Miehet (7,2 kg)

1. Risto Kylliäinen 7,54

2. Jorma Kylliäinen 5,20

 

Keskipitkämatka 1000 m

 

Tytöt 9

1. Siiri Kokkola 5,08,3 min

2. Elina Limatius 5,56,9

 

Pojat 9

1. Hermanni Wredfors 5,55,5

 

Pojat 11

1. Kaapo Parkkima 3,55,3

2. Arvi Limatius 4,03,0

3. Aarni Kallio 4,46,0

 

Tytöt 13

1. Lumia Kallio 4,29,9

 

Pojat 13

1. Manu Laari 4,17,1

2. Eino Pihamo 4,24,3

HIPPO-kisan tulokset Savitaipaleella 15.8.2018.

 

Tytöt 2006-2007 syntyneet

 
 
 NIMIPITUUS60 mKUULASUMMA 
tulospisteettulospisteettulospisteet 
1.Pekari Pihla3443989,64005,703541152 
2.Kortelainen Tessa26526710,62884,05250805 
          

Tytöt 2008-2009 syntyneet

 
 
 NIMIPITUUS60 mKUULASUMMA 
tulospisteettulospisteettulospisteet 
1.Toikkanen Emma27327910,43075,40335921 
2.Pitkänen Laura32236010,72794,47277916 
3.Aakko Amanda30232710,72794,80298904 
4.Jäkälä Nella26025910,82703,70228757 
5.Ahopalo Eevi24623711,32313,95244712 
6.Kellola Elvira22820911,81984,80298705 
7.Kopperoinen Kerttu25124511,42243,19195664 
          

Tytöt 2010-2011 syntyneet

 
 
 NIMIPITUUS40 mPALLO SUMMA 
tulospisteettulospisteettulospisteet 
1.Huhtanen Manta2782877,616112,00170618 
2.Matilainen Venla2893057,814011,10158603 
3.Limatius Elina2672707,913113,40190591 
4.Kellola Elsa2392268,310115,25214541 
5.Viiru Ilona2272088,012314,75208539 
6.Tohmo Sonja1981659,35610,90155376 
7.Jäkälä Iina1981658,9709,40133368 
8.Pettinen Emilia2081809,0668,65122368 
9.Eteläpää Ronja1821438,11156,6091349 
10.Pettinen Ilona1771368,8749,35133343 
10.Tuomainen Eira2041749,0667,35103343 
12.Kuitto Iina1931589,9409,25131329 
13.Vepsäläinen Vilma1761358,6846,9096315 
14.Vanhanen Fanny1521039,0669,20131300 
15.Mäkelä Elmi1901549,3565,4573283 
16.Suni Senni145948,7797,35103276 
          

Tytöt 2012-2013 syntyneet

 
 
 NIMIPITUUS40 mPALLO SUMMA 
tulospisteettulospisteettulospisteet 
1.Matilainen Elina2402289,06612,70180474 
2.Lind Hilda1931589,25911,90169386 
3.Yli-Hirvelä Alisa1971649,2597,95112335 
4.Ahopalo Elsa21118410,1366,5590310 
5.Kivistö Stella18514710,3328,65122301 
6.Torkkeli Nelly1881519,9406,7093284 
7.Haapala Siril1941609,8425,9080282 
8.Huhtanen Tilta17813710,4315,5074242 
9.Tohmo Riia17813710,1364,8062235 
10.Niemi Alisa1277110,7277,80110208 
11.Pettinen Tuuli1469510,4315,8579205 
12.Lapatto Enni16211611,3204,5558194 
13.Kuikka Saskia1358110,6285,9581190 
14.Junnikkala Ilona1206310,0385,4072173 
15.Rikkilä Johanna1358110,7273,8546154 
16.Aarnio Venla1206313,775,9581151 
17.Taipale Eevi963613,587,20101145 
18.Laigren Nanna832313,385,7077108 
          

Tytöt 2014 ja jälkeen syntyneet

 
 
 NIMIPITUUS40 mPALLO SUMMA 
tulospisteettulospisteettulospisteet 
1.Pitkänen Noora15410510,4316,6592228 
2.Lind Iida1459411,1227,50105221 
3.Inkilä Armi1145611,9154,6059130 
4.Lantta Kaisla943413,874,8062103 
5.Ovaska Neea832312,3134,756197 
5.Vepsäläinen Helmi832312,5124,806297 
7.Tapani Ruska54115,746,258691 
8.Siiskonen Vilma50122,014,555860 
9.Juopperi Iiris67813,973,704459 
10.Tuuva Saaga761613,193,053257 
11.Nevalainen Oona61215,143,804551 
12.Kuikka Kasmira67814,652,652437 
13.Pokkinen Reetta66717,522,702534 
13.Tohmo Mette791916,432,001234 
15.Lankinen Venla42115,242,402025 
16.Tiainen Vilhelmiina2310,001,6045 
17.Juopperi Venla37132,410,9513 
17.Lucenius Minea15143,011,2513 
19.Hölsä Bea5065,810,2512 
          

Pojat 2006-2007 syntyneet

 
 
 NIMIPITUUS60 mKUULASUMMA 
tulospisteettulospisteettulospisteet 
1.Aakko Perttu37845810,23285,753571143 
2.Pihamo Eino33137610,52977,404571130 
3.Laari Manu33037410,33176,033741065 
4.Nurkka Topi31034010,92626,984321034 
5.Viiru Aleksi28830410,92626,88426992 
6.Ahopalo Eelis21018312,31705,66351704 
          

Pojat 2008-2009 syntyneet

 
 
 NIMIPITUUS60 mKUULASUMMA 
tulospisteettulospisteettulospisteet 
1.Kainusalmi Aapo3073359,93625,303291026 
2.Limatius Arvi28429710,82705,45339906 
3.Eteläpää Rasmus26126011,12465,82361867 
4.Tiainen Daniel25825611,22385,55345839 
5.Vanhanen Hugo24523511,32314,56283749 
6.Mäkelä Matias24723811,72044,03249691 
7.Nurkka Eetu22620611,52174,24263686 
8.Hämäläinen Simon20417413,91065,23325605 
          

Pojat 2010-2011 syntyneet

 
 
 NIMIPITUUS40 mPALLO SUMMA 
tulospisteettulospisteettulospisteet 
1.Pitkänen Viljami3163507,319921,40293842 
2.Kopperoinen Kaapo2602597,913118,65258648 
3.Lantta Leevi2252058,111520,40281601 
4.Pokkinen Tuomas2442348,68417,00237555 
5.Junnikkala Onni2302128,68414,30202498 
6.Jäkälä Leevi2101838,49514,90210488 
7.Suutari Oiva2201978,68414,05198479 
8.Lantta Aatu2342188,49510,50149462 
9.Löyttynen Lenni2071789,16211,00156396 
10.Virtanen Patrik1801408,58910,20145374 
11.Aakko Jiri1701269,4536,8595274 
  

Pojat 2012-2013 syntyneet

 
 
 NIMIPITUUS40 mPALLO SUMMA 
tulospisteettulospisteettulospisteet 
1.Ovaska Tatu2232029,35613,15186444 
2.Inkilä Otto2242039,35611,95170429 
3.Laari Martti1901548,97013,65193417 
4.Hämäläinen Jesse2111849,94012,55178402 
5.Lantta Konsta1921578,97011,65165392 
6.Rikkilä Jussi2031739,35610,20145374 
7.Solehmainen Mauri20016810,2349,20131333 
8.Tiainen Akseli1681249,74510,15144313 
9.Torkkeli Sisu Valtteri1851479,6477,35103297 
10.Heinonen Niklas17513310,0388,30117288 
10.Jäkälä Peetu16011310,1369,80139288 
12.Huutoniemi Vihtori16011310,3328,90126271 
13.Kainusalmi Aarne1621169,2596,5590265 
14.Parkkima Taavi1206311,32011,95170253 
15.Jukkara Arttu17713610,4315,5574241 
16.Laukkarinen Elmo128739,6478,00113233 
17.Pokkinen Perttu1418910,3327,20101222 
18.Suni Onni15410531,317,20101207 
19.Kokkola Eelis1499911,2216,2085205 
20.Ellonen Taavi1408710,6285,6075190 
21.Kilpi Antti1551070,005,9080187 
22.Aarnio Noel1317612,1144,5558148 
23.Torkkeli Visa142909,3560,000146 
          

Pojat 2014 ja jälkeen syntyneet

 
 
 NIMIPITUUS40 mPALLO SUMMA 
tulospisteettulospisteettulospisteet 
1.Kontunen Peetu1408711,7175,1067171 
2.Kunnas Wiljam973712,0158,00113165 
3.Pitkänen Akseli1226512,3135,7578156 
4.Kuitto Aleksi1175915,145,5074137 
5.Saalasti Olavi1074813,975,5074129 
6.Solehmainen Aatos993914,465,4573118 
7.Kilkkinen Tiitus822213,776,4088117 
8.Vainikka Vertti1004013,194,6059108 
9.Mäkelä Pekko903016,134,856396 
9.Yli-Hirvelä Aarni1206313,292,602496 
11.Lucenius Daniel822213,974,956594 
12.Hämäläinen Linus933321,314,405690 
13.Torkkeli Sisu872716,823,804574 
14.Virtanen Oliver953513,972,752668 
15.Laukkarinen Eino791912,9102,902958 
16.Ellonen Paavo60215,243,804551 
17.Huutoniemi Väinö68817,923,504050 
18.Tiainen Viljami741414,062,802747 
19.Juopperi Tommi701015,542,752640 
20.Kankkunen Nooa54119,013,253537 
21.Torkkeli Veikko60215,042,802733 
22.Havo Väinö62312,8101,901023 
23.Ahonen Miiko49134,312,201618 
24.Mäkelä Veikko40118,021,85912 
25.Tuuva Huugo46123,011,7579 
26.Jäkälä Antti42130,911,1013 
26.Kaskenpää Mauno59127,211,1013 


 

StU:n Maastojuoksukilpailun tulokset 31.5.2018

 

2014-2013 tytöt

1. Nelly Torkkeli 1.24 min

2. Riia Tohmo 1.31

3. Noora Pitkänen 1.32

4. Tuuli Pettinen 1.33

5. Armi Inkilä 1.40

6. Meea Pärnänen 2.26

 

2014-2013 pojat

1. Visa Torkkeli 1.16 min

2. Sisu Torkkeli 1.17

3. Aarne Kainusalmi 1.18

4. Arttu Jukkara 1.28

5. Santtu Vahvanen 1.40

6. Luca Pärnänen 1.47

 

2012-2011 tytöt

1. Sonja Tohmo 1.17.71

2. Alisa Yli-Hirvelä 1.17.98

 

2012-2011 pojat

1. Martti Laari 1.10

2. Otto Inkilä 1.16

3. Aaro Kokkola 1.18

 

2010-2009 tytöt

1. Siiri Kokkola 2.21

2. Sanni Vahvanen 2.23

3. Elsa Kellola 2.28

4. Emilia Pettinen 2.29

5. Ilona Pettinen 2.49

5. Elina Limatius 2.49

 

2010-2009 pojat

1. Aapo Kainusalmi 3.35.06

2. Viljami Pitkänen 3.35.36

 

2008-2007 tytöt

1. Laura Pitkänen 3.36.49

 

2008-2007 pojat

1. Arvi Limatius 3.30.73

 

Etelä-Karjalan piirimestaruuskilpailut 29.4.2018 Joutsenossa.

 

T13: 2000m				
				
1.	Hjerppe Tiitu	     34492801	Savitaipaleen Urheilijat	9:29
2.	Vainikka Sara	     34484616	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9:29
3.	Yläharju Pinja	     34335729	Puumalan Viri	                9:32
4.	Tahvanainen Pinja    34164077	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9:43
5.	Kilkki Anne-Karin    33331319	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	10:30
6.	Rautio Oona	     34436659	Joutsenon Kullervo	        10:31
7.	Häkämies Silja	     34491824	Ylämaan Pyrkijät	        10:39
8.	Korpela Anniina	     34491830	Ylämaan Pyrkijät	        10:43
9.	Laatikainen Eevi     34495053	Imatran Urheilijat	        10:52
10.	Peltonen Iines	     33340533	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	11:09
11.	Vallin Veera	     34381583	Imatran Urheilijat	        11:23

 

Heinolan Iskun hallikisat Vierumäellä 13.3.2018, jossa mukana StU:n kilpailijoita.

T11 60 m

  1. Emmi Piispanen                          NastNa                9,2
  2. Aino Ahonen                             HeinI                 9,5
  3. Mäkelä Kerttu                           SavitU                9,7
  4. Nanna Huvinen                           HeinI                 9,8
  5. Laura Pitkänen                          SavitU               10,7

T11 400 m

  1. Emmi Piispanen                          NastNa             1.14,3
  2. Aino Ahonen                             HeinI              1.23,3
  3. Mäkelä Kerttu                           SavitU             1.24,6
  4. Laura Pitkänen                          SavitU             1.31,2
  5. Pinja Kälviäinen                        HeinI              1.32,8

T11 Pituus

  1. Emmi Piispanen                          NastNa               3,95                
          3,80  3,95  3,91
                          
  2. Nanna Huvinen                           HeinI                3,68                
          3,68  3,64  3,56
                          
  3. Aino Ahonen                             HeinI                3,24                
          3,24  2,60  3,06
                          
  4. Pinja Kälviäinen                        HeinI                3,07                
          3,05  3,07  2,95
                          
  5. Laura Pitkänen                          SavitU               2,82                
          2,62  2,82  2,80
                          
  6. Kerttu Mäkelä                           SavitU               2,73                
             X  2,47  2,73
                          


T13 60 m

  1. Sofia Ebdy                              SavitU               9,2
  2. Tiitu Hjerppe                           SavitU               9,7
  3. Vanessa Värilä                          HeinI                10,4

T13 800 m

  1. Tiitu Hjerppe                           SavitU               3.16,7

T13 Pituus

  1. Sofia Ebdy                              SavitU               3,80                
             X  3,69  3,80