D2-jun. v.2014-2015
D2-pojat pelaavat Kaakkois-Suomen / Savo-Karjalan alkusarjan Lohko B:ssä.
Lohkossa pelataan yksinkertainen sarja. Lohkon kaksi parasta joukkuetta ylialueelliseen jatkosarjaa.
Sijoille 3.-5 sijoittuneet joukkueet aluejatkosarjaan KS 1, loput joukkueet aluejatkosarjaan KS2.
ALKUSARJA LOHKO B JOUKKUEET
Seura | Joukkue | Kotipaikka |
Kopa juniorit | Kopa jun | Lemi |
NST-Lappeenranta | NST | Lappeenranta |
Savitaipaleen Urheilijat | StU | Savitaipale |
Ruokolahden Raju | Raju | Ruokolahti |
Urheiluseura Hatsina | Hatsina Black | Mikkeli |
Urheiluseura Hatsina | Hatsina White | Mikkeli |
Urheiluseura Imatran Voima | Voima | Imatra |
ZZ Top Team | Top Team | Savonlinna |
Alkusarjan StU:n Ottelut ja tulokset.
Päivä | pvm. | Aika | Paikka | Paikkakunta | Koti | - | Vieras | Tulos |
La. | 11.10.2014 | 10:00 | Liikuntatalo | Savitaipale | StU | - | KoPa jun | 6 - 7 |
La. | 11.10.2014 | 13:00 | Liikuntatalo | Savitaipale | StU | - | NST | 5 - 9 |
La. | 11.10.2014 | 17:00 | Liikuntatalo | Savitaipale | Voima | - | StU | 8 - 6 |
La. | 08.11.2014 | 13:00 | Urheilutalo | Imatra | StU | - | Hatsina Black | 1 - 9 |
La. | 08.11.2014 | 17:00 | Urheilutalo | Imatra | Hatsina White | - | StU | 9 - 6 |
La. | 22.11.2014 | 15:00 | Sport Forum | Mikkeli | Top Team | - | StU | 7 - 6 |
La. | 22.11.2014 | 17:00 | Sport Forum | Mikkeli | StU | - | Raju | 4 - 5 |
Tässä linkki lohkon otteluohjelmaan:
http://floorball.fi/files/4014/1162/7498/Lohko_B_otteluohjelma.pdf
Alkusarja Lohko B sarjataulukko.
Joukkue | O | V | T | H | TM | - | PM | P |
Hatsina Black | 7 | 7 | 0 | 0 | 68 | - | 15 | 14 |
NST | 7 | 4 | 2 | 1 | 50 | - | 37 | 10 |
Top Team | 7 | 5 | 0 | 2 | 38 | - | 29 | 10 |
Hatsina White | 7 | 4 | 0 | 3 | 40 | - | 38 | 8 |
Voima | 7 | 2 | 2 | 3 | 35 | - | 42 | 6 |
Raju | 7 | 2 | 0 | 5 | 31 | - | 61 | 4 |
Kopa jun | 7 | 1 | 2 | 4 | 25 | - | 45 | 4 |
StU | 7 | 0 | 0 | 7 | 34 | - | 54 | 0 |
K-S ALEMPI JATKOSARJA JOUKKUEET
Seura | Joukkue | Kotipaikka |
Kopa juniorit | Kopa jun | Lemi |
Kouvolan Sudet Red | Sudet Red | Kouvola |
Kouvolan Sudet White | Sudet White | Kouvola |
Mäntyharjun Virkistys | MäVi | Mäntyharju |
Päijät-Hämeen Salibandy | PHSB Musta | Lahti |
Ruokolahden Raju | Raju | Ruokolahti |
Savitaipaleen Urheilijat | StU | Savitaipale |
K-S Alempi jatkosarja StU:n Ottelut ja tulokset.
Päivä | pvm. | Aika | Paikka | Paikkakunta | Koti | - | Vieras | Tulos |
Su. | 07.12.2014 | 11:00 | Liikunhalli Kisala | Mäntyharju | StU | - | Raju | 6 - 9 |
Su. | 07.12.2014 | 14:00 | Liikunhalli Kisala | Mäntyharju | Sudet Red | - | StU | 8 - 5 |
La. | 10.01.2015 | 11:00 | Lyseon Liikuntahalli | Kouvola | StU | - | MäVi | 5 - 9 |
La. | 10.01.2015 | 13:00 | Lyseon Liikuntahalli | Kouvola | PHSB Musta | - | StU | 7 - 6 |
La. | 24.01.2015 | 13:00 | Salapusselkähalli | Lahti | StU | - | Sudet White | 14 - 5 |
La. | 24.01.2015 | 15:00 | Salapusselkähalli | Lahti | KoPa jun. | - | StU | 7 - 8 |
La. | 07.02.2015 | 12:00 | Koulukeskus | Lemi | MäVi | - | StU | 8 - 6 |
La. | 07.02.2015 | 15:00 | Koulukeskus | Lemi | StU | - | PHSB Musta | 7 - 5 |
Su. | 08.03.2015 | 13:30 | Liikuntahalli | Ruokolahti | StU | - | Sudet Red | 14 - 0 |
Su. | 08.03.2015 | 15:30 | Liikuntahalli | Ruokolahti | Raju | - | StU | 4 - 7 |
La. | 14.03.2015 | 13:00 | Lyseon Liikuntahalli | Kouvola | StU | - | KoPa jun. | 8 - 7 |
La. | 14.03.2015 | 16:00 | Lyseon Liikuntahalli | Kouvola | Sudet White | - | StU | 5 - 12 |
D2-jun. K-S Alempi jatkosarja Sarjataulukko. |
Joukkue | O | V | T | H | TM | - | PM | P |
MäVi | 12 | 9 | 1 | 2 | 96 | - | 58 | 19 |
Kopa jun | 12 | 7 | 1 | 4 | 83 | - | 61 | 15 |
StU | 12 | 7 | 0 | 5 | 98 | - | 74 | 14 |
Raju | 12 | 6 | 1 | 5 | 78 | - | 79 | 13 |
Sudet Red | 12 | 5 | 0 | 7 | 71 | - | 105 | 10 |
PHSB Musta | 12 | 3 | 1 | 8 | 55 | - | 77 | 7 |
Sudet White | 12 | 3 | 0 | 9 | 82 | - | 109 | 6 |