Tulokset

StU Säänjärven osasto järjesti su. 11.3.2018 hiihtokilpailut Liikuntatalon maastossa.

 

TÄSSÄ TULOKSET:
 

5-6 v. tytöt, matka n. 300 m

  1. Riia Tohmo, 6,56

5-6 v. pojat, matka n. 300 m

  1. Aarne Kainusalmi, 4,13
  2. Santtu Vahvanen, 6,41

7-8 v. tytöt, matka n. 1,3 km

  1. Elmi Mäkelä, 8,48
  2. Sanni Vahvanen, 10,26
  3. Sonja Tohmo, 14,02

9-10 v. tytöt, matka n. 1,3 km

  1. Kerttu Vahvanen, 11.52

9-10 v. pojat, matka n. 1,3 km

  1. Jaakko Kainlauri, 6,37
  2. Aapo Kainusalmi, 6,37
  3. Hermanni Wredfors, 9,41

13-14 v. tytöt, matka n. 1,3 km

  1. Saimi Suomalainen, 7,25

15-16 v. pojat, matka n. 1,3 km

  1.  Simo Suomalainen, 6,25

Naiset, matka n. 2,6 km

  1. Maarit Vasara-Suomalainen, 14,21
  2. Inka Illukka, 16,09

Miehet, matka n. 2,6 km

  1. Ari Mäkelä, 10,34

 

 

Savitaipaleen Urheilijat   ja   Savitaipaleen Osuuspankki 

HIPPO-HIIHDOT   17.2.2018           TULOKSET:

 

Sarja

N4

0,05 km / 2014 = > jälk.

  

 

Sij.

Nro    

Nimi

Aika

Ero

1.

3

Lind Ida

0:01:14

0:00:00

2.

5

Inkilä Armi

0:01:31

0:00:17

3.

6

Pitkänen Noora

0:01:34

0:00:20

Sarja

M4

0,05 km / 2014 = > jälk.

  

Sij.

Nro

Nimi

Aika

Ero

1.

10

Pitkänen Akseli

0:02:35

0:00:00

2.

11

Huutoniemi Väinö

0:02:52

0:00:17

3.

12

Mäkelä Pekko

0:03:03

0:00:28

4.

8

Juopperi Tommi

0:03:33

0:00:58

5.

9

Olkkonen Paavo

0:04:50

0:02:15

Sarja

N6

0,15 km / 2012-2013

  

Sij.

Nro

Nimi

Aika

Ero

1.

20

Lind Hilda

0:03:00

0:00:00

2.

21

Torkkeli Nelly

0:03:54

0:00:54

3.

23

Huhtanen Tilta

0:04:05

0:01:05

4.

22

Ahopalo Elsa

0:04:33

0:01:33

5.

18

Eronen Silva

0:04:35

0:01:35

Sarja

M6

0,15 km / 2012-2013

  

Sij.

Nro

Nimi

Aika

Ero

1.

34

Torkkeli Sisu

0:03:20

0:00:00

2.

31

Torkkeli Visa

0:03:34

0:00:14

3.

25

Inkilä Otto

0:03:44

0:00:24

4.

28

Huutoniemi Vihtori

0:03:50

0:00:30

5.

27

Jukkara Arttu

0:04:05

0:00:45

6.

32

Laari Martti

0:04:19

0:00:59

7.

35

Ollkonen Peetu

0:04:20

0:01:00

8.

26

Kainusalmi Aarne

0:04:30

0:01:10

9.

29

Kokkola Aaro

0:05:16

0:01:56

10.

30

Parkkima Taavi

0:05:46

0:02:26

11.

33

Suni Onni

0:07:16

0:03:56

Sarja

N8

0,3 km / 2010-2011

  

Sij.

Nro

Nimi

Aika

Ero

1.

38

Viiru Ilona

0:02:39

0:00:00

2.

41

Mäkelä Elmi

0:03:00

0:00:21

3.

42

Huhtanen Manta

0:03:37

0:00:58

4.

37

Limatius Elina

0:04:07

0:01:28

5.

44

Kokkola Siiri

0:04:27

0:01:48

6.

40

Suni Senni

0:05:05

0:02:26

7.

43

Eronen Stella

0:05:30

0:02:51

Sarja

M8

0,3 km / 2010-2011

  

Sij.

Nro

Nimi

Aika

Ero

1.

46

Pitkänen Viljami

0:02:51

0:00:00

Sarja

N10

1,0 km / 2008-2009

  

Sij.

Nro

Nimi

Aika

Ero

1.

49

Pitkänen Laura

0:05:49

0:00:00

2.

48

Olkkonen Pinja

0:09:08

0:03:19

Sarja

M10

1,0 km / 2008-2009

  

Sij.

Nro

Nimi

Aika

Ero

1.

55

Kainusalmi Aapo

0:04:32

0:00:00

2.

56

Kainlauri Jaakko

0:05:02

0:00:30

3.

53

Limatius Arvi

0:05:28

0:00:56

4.

54

Lantta Oliver

0:09:40

0:05:08

Sarja

N12

1,0 km / 2006-2007

  

Sij.

Nro

Nimi

Aika

Ero

1.

58

Hjerppe Tiitu

0:04:43

0:00:00

Sarja

M12

1,0 km / 2006-2007

  

Sij.

Nro

Nimi

Aika

Ero

1.

60

Viiru Aleksi

0:04:15

0:00:00

2.

61

Laari Manu

0:04:16

0:00:01

3.

64

Parkkima Kaapo

0:05:03

0:00:48

4.

62

Korhonen Aake

0:05:09

0:00:54

5.

63

Ahopalo Eelis

0:05:42

0:01:27

 

StU Säänjärven osaston hiihtokilpailut su. 4.2.2018 Liikuntatalon maastossa.

 

TULOKSET:

Sarja 5-6 v. tytöt, matka n. 300 m

  1. Tilta Huhtanen, 3.47
  2. Eevi Taipale, 8.56

Sarja 5-6 v. pojat, matka n. 300 m

  1. Santtu Vahvanen, 7.57
  2. Elias Karhula, 10.49

Sarja 7-8 v. tytöt, matka n. 1,3 km

  1. Sanni Vahvanen, 10.12
  2. Elmi Mäkelä, 10.37
  3. Manta Huhtanen, 11.17
  4. Vieno Lautala, 20.50
  5. Eini Karhula, 22.21

Sarja 9-10 v. tytöt, matka n. 1,3 km

  1. Kerttu Vahvanen, 11.42

 

HIIPPO-HIIHDOT 2017      11.3.2017.

 

Sarja N 4  0,1 km                  Aika

1,  Elsa Ahopalo                    02,40
2,  Nelly Torkkeli                   03,05
3, Johanna Rikkilä                05,45
4,  Armi Inkilä                        06,33
5,  Noora Pitkänen                09,03

Sarja  M 4  0,1 km                 Aika

1,  Sisu Torkkeli                      01,55
2,  Visa Torkkeli                      01,57
3,  Arttu Jukkara                     02,38
4,  Taavi Parkkima                 03,16
5,  Aarne Kainusalmi              04,53
6,  Paavo Olkkonen                05,40

Sarja  N 6  0,2 km                  Aika

1,  Ilona Viiru                           01,55
2,  Elmi Mäkelä                       02,14
3,  Sonja Tohmo                     03,00
4,  Tilta Huhtanen                   05,14

Sarja  M 6  0,2 km                 Aika

1,  Leo Torkkeli                       03,05
2,  Aleksi Tiainen                    03,19
3,  Peetu Olkkonen                 03,51
4,  Otto Inkilä                          03,57
5,  Vihtori Huutoniemi             04,16
6,  Martti Laari                        05,12
7,  Aaro Kokkola                    06,14
8,  Jussi Rikkilä                      06,43

Sarja  N  8  0,4 km                 Aika

1,  Peppi Niiranen                  03,24
2,  Elina Limatius                   03,51
3,  Pinja Olkkonen                 04,34
4,  Eira Tuomainen                05,12
5,  Manta Huhtanen               05,52
6,  Siiri Kokkola                      06,28

Sarja  M  8  0,4 km                 Aika

1,  Aapo Kainosalmi                02,05
2,  Hermanni Wredfors            02,52

Sarja  N  10  1,0 km                Aika

1,  Laura Pitkänen                   06,02
2,  Eevi Ahopalo                      06,28
3,  Reetta Wredfors                 07,55

Sarja  M  10  1,0 km                Aika

1,  Jaakko Kainlauri                03,59
2,  Aake Korhonen                  04,17
3,  Kaapo Parkkima                04,26
4,  Daniel Tiainen                   06,56

Sarja  N  12  1,5 km               Aika

1,  Julia Enbuska                    05,00
2,  Tiitu Hjerppe                      05,27

Sarja  M  12  1,5 km              Aika

1,  Eemeli Uronen                  04,45
2,  Aleksi Viiru                        05,04
3,  Manu Laari                        05,22

 

Savitaipaleen Urheilijat 

Hopeasompa Tulokset  31.1.2013 

                                                                                

Sarja             N8                 1km / p         
1.                Enbuska Julia                     7:13            
2.                Ossi Katariina                    11:14           

Sarja             M8                 1km / p                              
1.                Toura Aatu                         8:08

Sarja             N10               1km / p                              
1.                Toura Oona                         5:21

Sarja             M10               2km / p                              
1.                Enbuska Juho                     11:35            
2.                Ossi Valtteri                        12:33 

Sarja             N12               2km / p                              
1.                Suutari Maiju                       10:57            
2.                Torikka Annastiina              11:50 

Sarja             M12               2km / p                              
1.                 Enbuska Juuso                    9:41 
 

Savitaipaleen Urheilijat

Hopeasompa Tulokset   16.1.2013

 

Sarja               N8              1km / v                                                                
1.                 Enbuska Julia                     8:01  

Sarja                N10           1km / v                                                    
1.                   Mäkelä Sohvi                    4:08              
2.                   Toura Oona                      4:22 

Sarja               M10            1km / v                                                              
1.                   Enbuska Juho                   3:54              
2.                   Ossi Valtteri                      4:52 

Sarja               N12              2km / v                                                             
1.                  Suutari Maiju                     5:46              
2.                  Valassaari Emmi               6:45              
3.                  Ossi Eveliina                     6:49              
4.                  Tauti Tiia                           8:20  

Sarja              M12               2km / v                                                              
1.                 Mäkelä Jesse                    5:23              
2.                 Näivä Eino                         6:39              
3.                 Mäkelä Nuutti                  10:40 

Sarja              N14              3km / v                                                              
1.                Valassaari Anni                  8:15              
2.                Toura Elli                            9:23              
3.                Saarimäki Jutta                 10:12 

Sarja              M14             3km / v                                                              
1.                 Kummunsalo Kaapo         7:21              
2.                 Niinimäki Lauri                  8:30

Sarja               N16            3km / v                                                             
1.                   Mäkelä Noora                  7:07 

 

Savitaipaleen Urheilijat 

Hopeasompa 21.2.2012   Tulokset:

 

Sarja             N8             0,4 km
1.               Emma Jokinen                 3:00

Sarja             N10            1 km
1.               Annastiina Torikka            4:41
2.               Emma Huttunen                6:03

Sarja             N12            2 km
1.               Elli Toura                          9:40
2.               Elina Huttunen                11:55

Sarja             M12             2 km
1.              Kaapo Kummunsalo         8:21
2.              Lauri Niinimäki                  9:18

Sarja             M20             6 km
1.               Jaakko Suutari               19:44
 

Savitaipaleen Urheilijat 

Hopeasompa Tulokset  31.1.2013 

                                                                                   

Sarja             N8                 1km / p         
1.                Enbuska Julia                     7:13            
2.                Ossi Katariina                    11:14           

Sarja             M8                 1km / p                              
1.                Toura Aatu                         8:08

Sarja             N10               1km / p                              
1.                Toura Oona                         5:21

Sarja             M10               2km / p                              
1.                Enbuska Juho                     11:35            
2.                Ossi Valtteri                        12:33 

Sarja             N12               2km / p                              
1.                Suutari Maiju                       10:57            
2.                Torikka Annastiina              11:50 

Sarja             M12               2km / p                              
1.                 Enbuska Juuso                    9:41