Salibandy

HUOM !!!   HUOM !!!    HUOM !!! 

 

SALIBANDY SIVUT OVAT PÄIVITYKSEN ALLA KAUDEN
2020-2021 TIETOIHIN.
 

Terv:   29.9.2020  /  Jukka Ukkonen

 

Kauden 2020-2021 StU:n salibandyjoukkueet ja salivuorot Savitaipaleen liikuntatalolla ovat seuraavat:


F1-jun. v.2011-2012 synt. tytöt ja pojat:
Harjoitukset ovat ke. klo 18:00 - 19:00.
Ohjaajat: Taru Vaartaja ja Mika Laari sekä JoJo: Lea Solehmainen.
Tiedustelut: taru_eveliina@hotmail.com  puh. 050 329 6973.
Tai:
lea.solehmainen@gmail.com  puh.
Osallistuvat Kaakkois-Suomen F1-jun. aluesarjaan.

 

E1-jun. v.2009-2010 synt. tytöt ja pojat:
Harjoitukset ovat ke. klo 16:30 - 18:00 ja su. klo 15:00 - 16:30.
Ohjaaja: Kaisa Pitkänen sekä JoJo: Elina Mäkelä.
Tiedustelut: kaisa.pitkanen@savitaipale.fi   puh. 050 338 9110. 
Tai:  elina.makela@savitaipale.fi  puh. 040 561 2561.

Osallistuvat Kaakkois-Suomen E1-jun. aluesarjaan.

 

D1-jun. v.2006-2008 synt. pojat:
Harjoitukset ovat ti. klo 18:00 - 19:30 ja to. klo 17:00 - 18:30.
Valmentaja: Ville Kilkkinen sekä JoJo: Sami Korhonen.
Tiedustelut: vkilkkinen@gmail.com  puh. 0440 998 842. 
Tai:  sami.korhonen@savitaipale.fi  puh. 050 327 7506.

Osallistuvat Kaakois-Suomen D1-jun. aluesarjaan.

 

Miehet:
Harjoitukset ovat ke. klo 19:00 - 20:30 ja pe. klo 18:30 - 20:00. 
Valmentaja: Harri Saalasti sekä JoJo: Pauliina Mäkelä.
Tiedustelut: pamumakela74@gmail.com  puh. 0400 494 768. 
Tai:  harri.saalasti1@gmail.com  puh. 0400 202 150.

Miehet pelaavat Kaakkois-Suomen miesten 3.-div. sarjaa. Sekä osallistuvat Suomen Cup:n.

 

Salibandyjaoston kokoonpano kaudella 2020 - 2021.

 

Tiia Limatius      ( puh. joht. ) 
Aino Jokela       ( sihteeri )
Emmi Jokela     ( rah.hoitaja )
Harri Saalasti
Jenni Saalasti
Elina Mäkelä
Pauliina Mäkelä
Henri Hujala
Teemu Yli-Hirvelä

Salibandyjaoston yhteystiedot.
 

Puh. johtaja
Tiia Limatius
tiia.limatius@gmail.com
puh. 050 - 300 8158

Sihteeri
Aino Jokela
aino.jokela@outlook.com
puh. 050 - 511 0408

Rah.hoitaja
Emmi Jokela
emmikaisajokela@gmail.com
puh. 040 410 5389

 

Muita salibandyn nettisivuja.

 

Salibandyn kattojärjestö:  Salibandyliitto.

Salibandyn kansainväliset IFF nettisivut.

Salibandystä kirjoittava Pääkallo.fi nettisivut.