Naiset v.2009-2010

StU:n NAISTEN salibandyjoukkue kaudella v.2009-2010

Pelaajat:

  • Essi Pohjalainen  ( mv )             Valm. Harri Saalasti    puh. 0400-202150
  • Mila Lehto          ( mv )             Valm. Jussi Vaartaja   puh. 0500-867482
  • Taru Vaartaja                            JoJo  Tuula Vaartaja  puh. 050-3508669
  • Suvi Hyrkkänen                         
  • Jonna Kelaranta
  • Eveliina Toura
  • Jenni Eteläpää
  • Satu Hyrkkänen
  • Kaisa Pitkänen
  • Essi Jurvanen
  • Tiina Mononen
  • Riina Markku
  • Jenni Saalasti
  • Emmi Jokela
  • Noora Olkkonen
  • Hanna Kylliäinen
  • Oona Rantala

StU:n Naisten 2.divisioonan pelit kaudella v.2009-2010

Kaakkois-Suomen Alkusarja Lohko 5 joukkueet, StU:n pelit ja tulokset:

  • Crackers            Kotka
  • SBS Hamina        Hamina
  • SB Tuska            Kotka
  • Sbandy II            Lahti
  • BB-88                Sysmä
  • Top Team          Savonlinna
  • Hatsina              Mikkeli
  • Voima                Imatra
  • Obelix                Mikkeli
  • StU                   Savitaipale

                pvm.              klo        StU:n  Ottelut:          Pelipaikka:        Tulos:

  • Su.  11.10.2009     12:00     Hatsina         -   StU               Savonlinna          4 - 4
  • Su.  11.10.2009     14:00     StU              -   Obelix           Savonlinna           3 - 1
  • Su.  25.10.2009     11:00     StU              -   Voima           Mikkeli                 5 - 1 
  • Su.  25.10.2009     14:00     Top Team      -  StU               Mikkeli                5 - 1 
  • Su.  15.11.2009     11:00     BB-88           -   StU               Imatra                 1 - 5
  • Su.  15.11.2009     13:00     StU              -   SBS Hamina   Imatra                6 - 3
  • Su.  29.11.2009     15:00     StU              -   Crackers        Heinola               1 - 4
  • Su.  29.11.2009     18:00     Sbandy II     -   StU                Heinola               2 - 6
  • La.  19.12.2009     17:00     StU              -   BB-88            Sysmä                 7 - 1
  • La.  19.12.2009     19:00     SB Tuska      -   StU               Sysmä                1 - 6
  • Su.  10.01.2010     10:00     Voima          -    StU               Imatra                 2 - 12
  • Su.  10.01.2010     12:00     StU             -    Hatsina          Imatra                 2 - 5
  • Su.  24.01.2010     12:00     StU             -    Sbandy II        Mikkeli               7 - 0
  • Su.  24.01.2010     14:00     Crackers      -    StU               Mikkeli                3 - 8
  • La.  06.02.2010     11:00     Obelix          -    StU               Savonlinna          1 - 5
  • La.  06.02.2010     13:00     StU             -    Top Team      Savonlinna          4 - 0
  • La.  20.02.2010     10:00     StU             -    SB Tuska        Kotka                 8 - 1
  • La.  20.02.2010     13:00     SBS Hamina  -   StU                Kotka                 1 - 3

 

Naiset 2.-div. K-S Alkusarja Lohko 5  Sarjataulukko.

JoukkueOVTHTM-PMPist.
Hatsina181611124-2033
StU18141393-3629
Crackers18131495-3827
Top Team181314107-3327
Obelix1881941-6517
SB Tuska1872940-6816
BB - 8818531043 8713
SBS Hamina18401443 908
Voima18311432 987
Sbandy II18111623 1063

 

 

Näin alkusarja on pelattu ja StU varmistanut toisen sijan sarjassa, joka tarkoittaa jatkokarsintoihin pääsyä StU:n naisilta heti ensimmäisellä kaudella 2.divisioonassa.

 

Jatkokarsinnan pelit  27.2.2010  Mikkelissä:

           TULOKSET:                                                   SARJATAULUKKO:

  • Hatsina  -  StU                 5 - 5                      Hatsina     3   2  1  0      15 - 11    6 
  • KSS II  -  TuuU II              6 - 0                       StU          3   2  1  0      14 - 9     5
  • TuuU II  -  StU                 2 - 5                      KSS II        3    1  0  2      9 - 8      3
  • KSS II  -  Hatsina             1 - 4                      TuuU II      3    0  0  3      7 - 17    0
  • StU  -  KSS II                   4 - 2
  • Hatsina - TuuU II             6 - 5 

      Lohkovoittajat Hatsina ja KSS II saivat 1 lähtöpisteen turnauksen alkaessa.

Hatsina ja StU jatkavat tästä valtakunnalliseen loppusarjaan, joka pelataan kahdessa 6 joukkueen lohkossa 13.-14.3.2010.  Savitaipalelaisten pelipaikkana on Turku, jossa pelaa StU:n kanssa samassa lohkossa Loviisa Tor (Loviisa), Pekolan Isku (Hattula), SBS Wirmo (Mynämäki), OLS II (Oulu) ja FB Falcons (Espoo). Kolme ensin mainittua joukkuetta saavat lähtövaiheessa yhden pisteen jo valmiiksi mukaansa lohkovoittojensa ansiosta.

 

Valtakunnallisen loppusarjan ottelut 13.3. - 14.3.2010  Turussa:

  • LAUANTAI  13.3.  OTTELUT                                     
  • FB Falcons    -   SBS Wirmo          2 - 1
  • StU             -   Loviisa Tor             6 - 2           
  • Pisku           -   SBS Wirmo           3  - 1          
  • FB Falcons   -   OLS II                  1 - 2    
  • Pisku           -   StU                        3 - 3          
  • Loviisa Tor   -   OLS II                   3 - 3           
  • StU             -   FB Falcons            1 - 1          
  • Pisku           -   Loviisa Tor            3 - 2                  SARJATAULUKKO
  • SBS Wirmo   -   OLS II                  0 - 6
  • SUNNUNTAI  14.3. OTTELUT                                 
  • SBS Wirmo  -   StU                     4 - 2          Pisku             5     3  2  0     12 - 7      9
  • OLS II         -   Pisku                    1 - 3         OLS II            5     3  1  1     16 - 9      7  
  • Loviisa Tor   -   FB Falcons         3 - 1         Loviisa Tor     5     1  2  2    13 - 16     5
  • OLS II         -   StU                      4 - 3         FB Falcons     5     1  2  2      4 - 7       4
  • FB Falcons   -   Pisku                  0 - 0        SBS Wirmo     5     1  1  3      9 - 16     4
  • Loviisa Tor   -  SBS Wirmo         3 - 3         StU                 5     1  2  2     15 - 14    4

Valtakunnallisen loppusarjan tästä lohkosta meni jatkoon Pekolan Isku (Hattula), OLS II (Oulu).  Otteluista enemmin tilastoja, tuloksia ja tunnelmia, voi lukea StU:n naisten omilta KOTIPESÄN sivuilta. Valtakunnalisen loppusarjan molempien lohkojen tulokset ja sarjataulukot löytyvät liiton sivuilta.

Naisten 2.divisioonan 5-lohkon koko OTTELUOHJELMA :  http://www.salibandy.net/liitto/default.asp?sivu=34&alasivu=1057&kieli=246

Naisten 2.divisioonan 5-lohkon SARJATAULUKKO ja TULOKSET :  http://www.salibandy.net/liitto/tilastosovellus/Tilastot/80/80.asp?alueid=3

StU:n Naisten 2-divisioonajoukkueen KOTIPESÄN sivuilta löytyy paljon lisää tietoa joukkueesta ja otteluraportit peleistä, käyppä tutustumassa.

 

 

StU:n Suomen Cupin pelit  5.9. - 6.9.2009  Kouvolassa:

Turnausmuotoisen 1.kierroksen joukkueet, tulokset ja sarjataulukko:

  • Sudet                   Kouvola
  • Hatsina                 Mikkeli
  • Top Team (jun.)   Savonlinna
  • Crackers              Kotka
  • StU                      Savitaipale

          TULOKSET:                                         SARJATAULUKKO:

  • Sudet - StU                           2 - 0          Top Team (jun.)     4     3  1  0     11 - 6      7  
  • Crackers - Hatsina                2 - 0          Hatsina                  4     2  0  2     14 - 7      4
  • Top Team (jun.) - StU          4 - 2          Sudet                      4     1  2  1     7 - 10     4
  • Crackers - Sudet                   2 - 2          Crackers                4     1  1  2     6 - 7       3
  • Hatsina - Top Team (jun.)     1 - 2          StU                        4     1  0  3      6 - 14     2
  • Hatsina - Sudet                     6 - 1
  • Top Team (jun.) - Crackers   3 - 1
  • StU - Hatsina                        2 - 7          Turnauksen kaksi parasta joukkuetta,
  • Sudet - Top Team (jun.)       2 - 2          Top Team (jun.)  ja  Hatsina, pääsivät
  • StU - Crackers                      2 - 1         jatkoon, Suomen Cupin 2.kierrokselle.